Rölöve Nedir – Nasıl Alınır ?

Rölöve Nedir – Nasıl Alınır ? Rolöve Projesi Nasıl Hazırlanır ?

Rölöve , mimari projeler çizilmeden önce mevcut binanın bütün ölçülerinin alınması, binada bulunan kapı, pencere, kolon, kiriş vb yapı elemanlarının tespit edilmesi, kat ve bina yüksekliklerinin alınması gibi bina ile ilgili bütün bilgilerin toplanması çalışmasıdır.

Rölövenin doğru alınması yapılacak mimari projenin de doğru hazırlanması için çok önemlidir.

İmar Barışı kapsamında belirlenecek bina ölçülerinin rölöve çalışması ile belirlenmesi gerekecektir. Alınan bu ölçüler mevcut binanın gerçek durumunu gösteren mimari projelere aktarılacak ve yapı kayıt belgesine başvurunun doğru bilgilerle beyan edilmesiyle başvuru sağlıklı olacaktır.

Önemli:

Herhangi bir cezai yaptırım ve uygulama ile karşılaşmamak için lütfen bilirkişilerden ve imar barışı uzmanı mimarlarımızdan ve kurumlarımızdan destek alın.

İmar Barışı Mimarlık Hizmeti Almak İçin Tıklayın

rölöve nedir nasıl alınır

İmar barışı ile ilgili bilgilerin doğru beyan edilmesi hem sizin yararınıza olacaktır , hem de devletle daha sonrasında sıkıntı yaşamamak için gerekli olacaktır.

İmar barışına başvurunuzun doğru ve sağlıklı olması için mimarın hazırlayacağı rolöve ve mimari proje çalışması çok büyük önem taşımaktadır.

Rolöve nasıl alınır?

Rolöve çalışması mevcut arsa, arazi veya binanın gerçek ölçülerinin alınması çalışmasıdır. Bunun için arsa,arazi ve binanın ölçüm aletleri (metre, laser metre , nivo,vb..) ile her detayının ölçülerinin alınması ve kayda geçirilmesi gereklidir.

Rolöve alınması aynı zamanda imara aykırılık durumlarının da tespiti ve tanımlanması çalışmasını içerir.

Rolöve alınması binanın bir röntgeninin çekilmesi gibidir. O nedenle bu çalışmanın yetkin, bilgili mimarlarca yapılması çok önemlidir.

Biz CANDAŞ MİMARLIK olarak 27 yıllık tecrübemiz, mutlu müşteri referanslarımız ve uzman mimar kadrolarımızla bu çalışmaları kısa zamanda, doğru ve en uygun maliyetler yapıyoruz.

Bize iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Talebiniz bize ulaştıktan sonra uzman mimarlarımız en kısa zamanda sizlere geri dönüş yaparak süreç planlamasını yapacak ve hızla çalışmalara başlayacaklardır.

Rolöve alınması, mimari projelerin doğru ve titiz bir çalışma ile hazırlanması için bizi aramanızı bekliyoruz;

İletişim:

Çengelköy Mah Ordu Cad No:1/B Üsküdar-İstanbul
Telefon: 0 216 422 44 02
Fax :       0 216 422 44 06
Mobil & Whatsapp:    0 533 663 92 02
 

10 thoughts on “Rölöve Nedir – Nasıl Alınır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir