İmar Barışı Yasası - Candaş Mimarlık

İmar Barışı Yasası

İmar Barışı Yasası 6 Haziran 2018 tarihinde resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

İmar barışı yasası kapsamında, 31/12/2017 tarihinden önce yapılmış imara aykırılık sorunu olan binalar için e-devlet üzerinden başvuru yapılarak öncelikle yapı kayıt belgesi alınacaktır. Daha sonra eğer kat mülkiyeti de alınmak isteniyorsa bu başvurunun bir benzerini yaparak kat mülkiyetine de geçilecektir.

Bu başvurudan dolayı yapılacak ödemeler 31/12/2018′e kadar yapılacaktır.

Bu başvuru ve ödeme süreleri Bakanlar Kurulu tarafından 1 yıla kadar uzatılabilecektir.

Önemli:

Herhangi bir cezai yaptırım ve uygulama ile karşılaşmamak için lütfen bilirkişilerden ve imar barışı uzmanı mimarlarımızdan ve kurumlarımızdan destek alın.

İmar Barışı Mimarlık Hizmeti Almak İçin Tıklayın

imar barışı yasası

Bütün bu süreçlerin doğru ve hızlı olarak yönetilmesi için biz CANDAŞ MİMARLIK olarak sizlere hizmete hazırız.

Bize iletişim numaralarımız 0 216 422 44 02  veya 0 533 663 9202 den ulaşabilir, info@candasmimarlik.com a mail gönderebilir siniz.

Bizi aradıktan sonra uzman mimarlarımız hızla size geri dönüş yapacaklar ve süreci planlayarak en kısa zamanda tamamlayacaklardır.

Biz CANDAŞ MİMARLIK olarak 27 yıllık tecrübemiz, mutlu müşteri referanslarımız ve uzman mimar kadrolarımızla size hizmete hazırız.

Siz de bu önemli fırsattan yararlanarak hem binalarınızı kayda ve güvenceye alın, hem de ilerde değer artışı ile maddi kazanç sağlayın..

Geleceğe güven ve huzurla bakmak ta cabası…

İletişim:

Çengelköy Mah Ordu Cad No:1/B Üsküdar-İstanbul
Telefon: 0 216 422 44 02
Fax :       0 216 422 44 06
Mobil & Whatsapp:    0 533 663 92 02
 

4 thoughts on “İmar Barışı Yasası

 1. Sayın Candaş Mimarlık,
  Henüz kat mülkiyeti tesis edilmemiş apartımanımızda, kapıcı dairesi dışında 20 bağımsız bölüm var. 6sı bodrum katlarında, 2si zeminde 12si de birinci ilâ altıncı katlarda olup gerek m2 alanları gerekse tapularında kayıtlı arsa payları farklıdır.
  İmar barışı çerçevesinde yapı kayıt belgesinin alınması işi sayın şirketinize verildiği takdirde yapılacak muhtelif harcama ve ücretler dışında beher bağımsız bölümün maliki tarafından devlete ödenecek harcın tapudaki arsa payına göre değil de bağımsız bölümlerin m2 alanlarına göre mi hesaplanacağını ve bu alanların tarafınızca nasıl belirleneceğini öğrenmek istiyorum.
  Bu sorumuza kısa zamanda açıklık getireceğinizi umuyor, ilginiz için şimdiden teşekkür ediyorum.
  Roland Kamber

   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir