imar barisi orman arazilerini kapsıyor mu

İmar Barışı Orman Arazileri

İmar Barışı Orman Arazilerinde nasıl uygulanacak?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı‘ nın verdiği bilgilere göre;

“Hazine adına kayıtlı 2B kapsamındaki taşınmaz üzerine yapılan yapı için de Yapı Kayıt Belgesi alınabilecek mi?

İmar barışı orman vasfını yitirmiş 2b arazileri üzerindeki yapılar için de geçerli olacaktır anlamı çıkarılabilir buradan.

Ancak, eğer orman vasfını yitirmemiş orman arazileri üzerindeki yapılar için bu soru soruluyorsa bu konuda bakanlığın net bir açıklaması yoktur.

Önemli:

Herhangi bir cezai yaptırım ve uygulama ile karşılaşmamak için lütfen bilirkişilerden ve imar barışı uzmanı mimarlarımızdan ve kurumlarımızdan destek alın.

Biz Candaş Mimarlık olarak 27 yıllık tecrübemiz ile imar barışı sürecinde mimarlarımız ile sizlere destek olmaya, imar affından yararlandırmaya, halkımızı barıştırmaya hazırız.

İmar Barışı Mimarlık Hizmeti Almak İçin Tıklayın

yalvac-isparta

Bu imar barışı sonrasında hem yasal duruma geçecek ve rahatlayacaksınız, hem de binanız değerlenecektir.

Binanızın değerlenmesi sonrası banka, kredi, ipotek süreçlerinde daha kolay ve yasal süreçlere girebilirsiniz.

Bu çalışmaları Candaş Mimarlık sizlerle beraber yapmak için bizleri aramanızı bekliyoruz.

İmar barışı Yenişehir’ imize de  uğrasın, barış Yenişehir’ imizi de  barıştırsın…

İletişim:

Çengelköy Mah Ordu Cad No:1/B Üsküdar-İstanbul
Telefon: 0 216 422 44 02
Fax :       0 216 422 44 06
Mobil & Whatsapp:    0 533 663 92 02
 

10 thoughts on “İmar Barışı Orman Arazileri

 1. Merhabalar,
  2 B kapsamı dısindaki “muhafaza ormani”icerisinde yapılmis yapilar barış kapsamına giriyor mu ya da bu konuda bakanlığın bir görüşü var midir?
  Tesekkürler

   
   • Hazine arazisi midir bilmiyorum ama 2b çalışmaları sürerken 2b ‘ye girmediğini, “muhafaza ormani” kabul edildigini,bakanlar kurulu kararıyla 2b ormanı olarak kabul edildikten sonra 2b kapsamında işlem görebileceğini belirtmişlerdi.
    Tesekkurler

     
 2. selam orman arazisinde kalan yapılar imar barışından nasıl faydalanabilir yapının bulundugu alan 1.300 metre kare orman vasfını yitirmiş fındıklık fakat tapu dışında kaldıgı için bina orman tapusu içerisinde görülüyo şuan

   
 3. 25 yıl kadar önce bir konut- bina yapılmış . yapıldıktan 2 yıl sonra binanın yapıldığı yerin orman değil orman toprağı olduğu anlaşılmış, mahkemelik olmuş, müsaderesine karar verilmiş. bu güne kadar da içinde oturuluyor. Belediyeye emlak vergisi ödeniyor. Binana çevresindeki 2b ve tapulu yerler apartman dolmuş. Bu bina imar barışından yararlanamayacaksa bu nasıl barış olacak?Selam ve iyi dileklerimle.

   
  • Merhaba, yorumunuz için teşekkürler.
   Binanızın mevcut durumu ile ilgili daha fazla bilgi aldıktan sonra yapılabilecek çalışmaları planlamak mümkün olabilir. Konu hakkında daha fazla yardımcı olmamızı istiyorsanız bizi 0 216 422 4402 veya 0 533 663 9202 den arayabilir siniz.

   Saygılarımızla

    
 4. Slm lar benim sorum biraz daha farklı olacak tarım arazi lerini de kapsıyor mu bu imar barışı b 2 arazi lerini de şimdi den teşekürler

   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir