imar barışı kooperatif'ler geçerli mi

İmar Barışı Kooperatif

İmar Barışı Kooperatif kurularak yapılmış evlerdeki imar sorunlarının çözümlerini de kapsıyor.

Kooperatif kurarak veya kooperatife üye olarak ev sahibi olmuş olabilirsiniz. Ama iskan sürecinde bazı imar sorunları yaşadığınız için iskan ruhsatı alma sorunu hala yaşıyor olabilir siniz. Bu sorununuzu da bu yasa ile İmar Barışı ile çözümlemek mümkündür.

Bunun için bizden danışmanlık hizmeti alarak süreci kolayca sonuçlandırabilirsiniz.

Önemli:

Herhangi bir cezai yaptırım ve uygulama ile karşılaşmamak için lütfen bilirkişilerden ve imar barışı uzmanı mimarlarımızdan ve kurumlarımızdan destek alın.

İmar Barışı Mimarlık Hizmeti Almak İçin Tıklayın

241391Biz CANDAŞ MİMARLIK olarak öncelikle eviniz veya binalarınızda keşif yapacak, rolöve ölçülerini alacak, imara aykırı durumları tespit edecek, bu sorunlarla ilgili gerekli mimari proje,kroki ve planları çizecek ve başvurunuzu gerçeğe uygun beyan ederek süreçten tam verimle faydalanmanızı sağlayacağız.

Zamanında bir kooperatife girerek ev sahibi olmuşsunuz ama kooperatif yönetiminin veya müteahhidinin eksiği veya kusuru nedeniyle imara aykırı sorunlardan dolayı devletle mahkemelik olmuş olabilir siniz. İşte devletin çıkardığı bu yasa bu sorunların da çözümünü sağlıyor.

Bu çözümleri gelin birlikte yapalım.

Bize iletişim sayfamızdan verdiğimiz iletişim bilgilerimizden ulaştıktan sonra sizi arayacağız.

Öncelikle danışmanlık veya mimarlık hzimetleri sözleşmesi yaptıktan sonra sahadan keşif ,rolöve çalışması yapacağız. İmara aykırı durumları tespit ettikten sonra metraj çalışması yapıp, görseller eşliğinde başvurunuzu gerçek m2 ler üzerinden yaparak hak kaybınıza uğramamanız için size rehberlik yapacağız. İsterseniz bütün işlemleri sizin yerinize biz de yapabiliriz.Bu çalışmaların yapılması için lütfen iletişim bilgilerimizden bizimle irtibata geçiniz.

Kooperatifteki evinizin imara aykırı durumu tespit edilerek sizin hissenize düşen kısmının da bilgisini vereceğiz. Ancak, bütün kooperatif binalarının tamamında imara aykırı durumlar varsa bu durumda kooperatif üyelerinin tamamının rızasının alınarak başvuru yapılması, sonradan oluşacak tatsızlıkların önüne geçilmesini sağlar. Bunun için kooperatif üyelerine, komşularınıza süreci doğru olarak anlatacak toplantılar ve seminerler vermek için biz hazırız. Bizi aramanız durumunda randevu belirlenerek bu hizmeti sizlere sunacağız.

Kooperatifteki evinizin imara aykırı durumlarını beyan edip başvuru yaptıktan sonra çıkacak masraflara eğer diğer kooperatif üyeleri katılmaz ise başvuru ödemeler yapılmadığı için süre sonunda geçersiz olacaktır. Eğer bir kısım üye kendi arasında anlaşarak bu ödemeyi yaparsa yasadan faydalanır sınız, ama daha sonra çıkan sorunlar komşuluk ilişkilerinizi zedeleyebilir. Zira ,başvuru sonrası belirlenecek ve devlete ödenecek bedel kooperatif üyelerine hisseleri oranında dağılacaktır, ödeme yapmayan üyeden hak talebinde bulunmanız gerekecektir. Bu da değişik sorunlara yol açabilir. Bunun için sürecin en başından toplantı ve seminerler ile konunun açık,şeffaf olarak anlatılması ve herkesin ikna olması çok önemlidir. Biz bu hizmet için sizlere yardımcı olmaya hazırız.

Anlaşmalı olduğumuz hukukçularımız tüm sözleşmelerin yapılmasında ve olası dava süreçlerinde de eğer talep ederseniz sizlere yardımcı olacaktır.

Zor şartlarda edindiğiniz kooperatif evlerinizin imara aykırı sorunlarını çözmek ve rahatça yasalara uygun evinizde güle güle oturmak için bu fırsatı kaçırmayın!.

Her türlü sorunuzda biz hazırız.

Sizlere bu süreçte danışmanlık ve mimari hizmetlerde yardımcı olmak üzere biz CANDAŞ MİMARLIK olarak hazırız…

İletişim:

Çengelköy Mah Ordu Cad No:1/B Üsküdar-İstanbul
Telefon: 0 216 422 44 02
Fax :       0 216 422 44 06
Mobil & Whatsapp:    0 533 663 92 02
 

9 thoughts on “İmar Barışı Kooperatif

 1. 190 kisiik kooperatifin uyesiym.Ferdi olarak muracaat edip .Kendime ait yeri belli olan yerin yapı kayıt belgesini alabilirmiyim.(Arsa koopetatife ait)
  .kooperatif isi yavastan alıyor.ben hakkım yanmaması icin.Belgemi ferdi almak istiyorum.Bu mumkun olurmu? Tesekkur

   
 2. Tapu adresimde site olarak geciyir site aidati toplaniyor ancak fes edilmemis bir kooperatif oldugunu duyuyorum. Kat irtifaki tapum var arsa payi 1/116 evlerimiz villa tipi 4lu bitisik nizam. Bireysel basvuru yapabilir miyim

   
  • Gaye hanım, eğer kooperatif tüzel varlık olarak devam ediyorsa kooperatif yönetimi tüm binalar için başvuru yapmalıdır. Ancak, bazı sitelerde( eğer kat irtifakı alınmış ve arsa payı belilenmiş ise) bireysel başvuru da yapılıyor.

   Daha sonra yapılacak kat mülkiyeti başvurusunda diğer bina maliklerinin de onayları gerekecektir.

   Daha geniş bilgi için bizi iletişim bilgilerimizden arayabilir siniz.

   Saygılarımızla

   0 216 422 44 02
   0 533 663 92 02

    
 3. Koopratif sitesi ama toprak sahibinden topraksahibine ait tribleks ev aldık bizim blok 4 evden oluşuyor diyer 3ev toprak sahibine ait koparatif üyeleri kendi ve toprak sahibine ait tapu kayit parasını ödediler bize sizde kendinize ait olan harcı ödeyecek siniz diyolar biz ödemek istemiyorz çünkü toprak sahibi bize ne olcaksa sizede aynı şey olack siz kopatatif üyesi deyilsiniz denildi birde koparatif üyeleri ve biz bu sene toprak topularımızı aldık bu parayı ödemesek ne olur onlar tapu alır biz ne oluruz

   
  • Merhaba Necla hanım, aldığınız toprak tapusunun paylaşım durumu önemlidir. Kooperatif dediğiniz için muhtemelen hisseli arsa tapunuz var. Böyle ise her bina ayrı ayrı yapı kayıt belgesi başvurusu yaparak kendi binasının yapı kayıt belgesini alabilir. Ama bağımsız kat mülkiyeti için bütün bina maliklerinin onayı gereklidir.
   Siz de bağımsız bina tapunuzu almak için imar barışına başvuru yapmalısınız, daha sonra da birlikte kat mülkiyeti başvurusu yapacaksınız.

   Daha geniş bilgi için bizi 0 216 422 44 02 veya 0 533 663 92 02 den arayabilirsiniz.

   Saygılarımızla

    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir