İmar Barışı Hazine Arazileri Candaş Mimarlık

İmar Barışı Hazine Arazisi

İmar Barışı Hazine Arazisi için de geçerli mi?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ‘ nın konu ile ilgili açıklaması şu şekildedir;

” Üçüncü kişilere ait özel mülkiyete konu taşınmazlarda bulunan yapılar Hazineye ait sosyal donatı için tahsisli araziler üzerinde bulunan yapılar 3194 sayılı İmar Kanunu ’nun Geçici 16. Maddesinde belirtilen istisnai alanlarda bulunan yapılar. ”

İmar barışı yasa kapsamı dışındadır.

Yani, yapınız hazine arazisi üzerinde ama sosyal donatı için tahsis edilmişse , imar barışı yasasından faydalanamazsınız.

Ancak, yapınız hazine arazisi üzerinde ama sosyal donatı alanına tahsis edilmemişse imar barışından faydalanabiliyorsunuz.

imar barısı hazine arazisi candas mimarlık

Yapınızın durumuyla ilgili bilgileri öğrenmek ve gerekli müracaatları doğru bir şekilde yapmak için size danışmanlık yapmaya hazırız.

Yapı kayıt belgesinin alınması için bilgilerin doğru ve gerçek duruma uygun olarak girilmesi gerekmektedir. Bunun için binanızda yerinde ölçüm yapılarak rölöve alınacak ve mimari projeye aktarılacaktır.

Yapınızın üçüncü özel kişiler üzerinde bulunan taşınmazlarda bulunması halinde de imar barışından faydalanamazsınız.

Yapınızın mevcut durumu ve nasıl bir yöntem izleneceği konularında lütfen bizi arayınız, size yardımcı olarak süreci hızlı bir şekilde tamamlayarak yapı kayıt belgenizi teslim edelim.

Önemli:

Herhangi bir cezai yaptırım ve uygulama ile karşılaşmamak için lütfen bilirkişilerden ve imar barışı uzmanı mimarlarımızdan ve kurumlarımızdan destek alın.

İmar Barışı Mimarlık Hizmeti Almak İçin Tıklayın

Biz CANDAŞ MİMARLIK olarak 27 yıllık tecrübemizle yapınızın her türlü sorununun çözümünde yasalara uygun olarak çözümler getirmek konusunda sizlerin yanındayız.

Bizimle 0 216 422 4402 veya 0 533 663 9202 nolu telefonlarımızdan arayarak veya info@candasmimarlik.com mail adresimize mail göndererek iletişim kurabilirsiniz.

Sizlere uzman ekiplerimiz hızla geri dönüş yaparak en kısa zamanda sorunlarınıza çözüm bulacaklardır.

Yılların sorunu olan imar sorunlarınızı çözerek sizleri de yasal ve ruhsatlı binalarda yaşatmak bizim ana misyonumuzdur.

İletişim:

Çengelköy Mah Ordu Cad No:1/B Üsküdar-İstanbul
Telefon: 0 216 422 44 02
Fax :       0 216 422 44 06
Mobil & Whatsapp:    0 533 663 92 02
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir