İmar Barışı Hangi Evleri Kapsıyor

İmar Barışı Hangi Evleri Kapsıyor

İmar Barışı Hangi Evleri Kapsıyor?

İmar Barışı sadece evleri değil, bütün imar yasası sorunu yaşayan binaları, hatta enerji santrallerini dahi kapsıyor..

616x321-imar-barisi-sevindirecek-1525041887634Ülkemizin imar sorunları yeni değildir.

Cumhuriyetin kuruluşundan beridir değişik sosyolojik, ekonomik, siyasal nedenlerle vatandaşlarımız başını sokacağı bir ev için , şartların da zorlaması ile yasalara bazen uyamayarak başının çaresine bakmak zorunda kalmıştır.

Önemli:

Herhangi bir cezai yaptırım ve uygulama ile karşılaşmamak için lütfen bilirkişilerden ve imar barışı uzmanı mimarlarımızdan ve kurumlarımızdan destek alın.

İmar Barışı Mimarlık Hizmeti Almak İçin Tıklayın

Hükümetler, siyasal nedenlerle bu gayri yasal durumlara göz yummuş, aslına bakarsanız vatandaşı konut sahibi yapma konusunda yapılan politikalar başarısız olduğundan ses de çıkarılmamıştır dolaylı olarak.

Yaşananlar yaşanmıştır, ama bugün artık yeni yönetim sistemine geçilen koşullarda devletin vatandaşı ile barışması da hayatın akışına uygundur.

Üstelik bu süreç, hem devletin gelir kaynaklarını artıracak, hem de vatandaş yasal statüye geçerek mevcut hakkını korumuş olacaktır.

Bu anlamda, yasanın belirlediği tarihten önce yapılmış binaların tamamen ruhsatsız veya kısmen ruhsata, imara aykırı durumları bu yasa ile çözüme kavuşturulmaktadır.

İmar Barışı hangi evleri kapsıyor?

616x321-1527313575285Eğer evinizin bulunduğu yer tarla veya arsa tapusu ise, bu yasa ile İmar Barışı na başvurarak gerekli işlemleri yaptıktan sonra artık bina tapusu alabileceksiniz.

Eğer evinizin bina tapusu var, ama bazı bölümleri değişik nedenlerle imar yasalarına aykırı ise, veya sonradan imara aykırı değişiklikler yapılmış sa , bu yasaya göre bu mevcut durumlar tespit edilip beyan edilerek kayda geçirilecektir.Bu başvurudan sonra artık binanızda gayri yasal bir durum kalmayacaktır.

Eğer eviniz, hazine arazisi üzerinde ise ve sit, koruma alanında değilse bu durumda da başvurunuz sonrası eviniz bina kaydı yapılarak yasal duruma geçecektir.

Eğer eviniz, özel şahısların arsaları üzerinde ise, bu durum yasada tanımlanmıştır. Bu durumda başvurunuz geçerli olmayacaktır. Zira, özel mülkiyetin haklarının korunması da devletin sorumluluğundadır. Bu durumda yapılması gereken, o arsanın sahibi veya sahipleri ile anlaşma yoluna gitmektir.

Eğer eviniz çok hisseli tarla veya arsa üzerinde ise, bu durumda da başvuru yapabilirsiniz, ancak doğrusu bütün hissedarların beraber başvuru yapmasıdır. Zira çıkacak olan vergiler her hisse sahibinin arsa üzerindeki durumuna göre paylaşılacaktır. Paylaşımın nasıl olacağı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ nın web sitesinde hesaplama usüllerinde gösterilmektedir.Bu konuda da eğer bizlerden danışmanlık isterseniz sizlere bütün bilgileri toplayarak yardımcı olabilir, komşularınızı ikna etmek için seminer, toplantı düzenleyebilir, haklarınızı ve süreç yönetimi konularında bilgi sunabiliriz.

Evimizi yasallaştırmak için bu fırsattan yararlanalım…

Biz bu süreçte sizlerin yanında olacağız.

Bizimle irtibata geçmek için 0 216 422 4402 den veya 0 533 663 9202 den arayabilir  , whatsapp mesajı gönderebilir siniz…

Mail göndermek isterseniz info@candasmimarlik.com adresimize mail gönderebilirsiniz.

Sizlere bu süreçte danışmanlık ve mimari hizmetlerde yardımcı olmak üzere biz CANDAŞ MİMARLIK olarak hazırız…

İletişim:

Çengelköy Mah Ordu Cad No:1/B Üsküdar-İstanbul
Telefon: 0 216 422 44 02
Fax :       0 216 422 44 06
Mobil & Whatsapp:    0 533 663 92 02
 

3 thoughts on “İmar Barışı Hangi Evleri Kapsıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir