İmar Barışı Arsa - Toprak Tapusu

İmar Barışı Arsa Tapusu

İmar Barışı Arsa Tapusu veya arazi tapusu olan bütün imara aykırı binaları kapsıyor.

İmar barışı arsa tapusu olup da arsa üzerindeki binalardaki imara aykırı durumların kayda alınması ve affı için imar barışı kapsamında yapı kayıt belgesine  başvuru yapılması gerekmektedir.

imar barışı arsa tapusu

İmar barışı arsa değerlerini bulunduğunuz belediyelerin web sitelerinden öğrenerek yapı kayıt belgesinde ilgili kutuya yazıyorsunuz.

Hisseli arazi ve üzerindeki binalar da imar barışından faydalanacaktır.

Önemli:

Herhangi bir cezai yaptırım ve uygulama ile karşılaşmamak için lütfen bilirkişilerden ve imar barışı uzmanı mimarlarımızdan ve kurumlarımızdan destek alın.

İmar Barışı Mimarlık Hizmeti Almak İçin Tıklayın

Siz de ister arazi/ tarla/ toprak, ister arsa üzerinde bulunan yapılarınızın mevcut durumunu, imara aykırılık durumlarını öğrenmek ve bu fırsattan yararlanarak yapı kayıt belgenizi almak isterseniz bizi arayabilir siniz.

Biz CANDAŞ MİMARLIK olarak 27 yıllık tecrübe ve mutlu müşteri referanslarımızla hizmetinize hazırız. Uzman mimar ve saha ekiplerimiz sizlere yardımcı olacaklardır.

Bize iletişim bilgilerimiz olan 0 216 422 4402 veya 0 533 663 9202 den arayarak , info@candasmimarlik.com adresimize mail atarak ulaşabilir siniz.

İmar barışı arsa ,arazi, tarla , imara aykırılığı bulunan bina sorunlarının çözümü için bir fırsattır.

Bizler bu fırsattan sizleri faydalandırmak için hazırız.

İletişim:

Çengelköy Mah Ordu Cad No:1/B Üsküdar-İstanbul
Telefon: 0 216 422 44 02
Fax :       0 216 422 44 06
Mobil & Whatsapp:    0 533 663 92 02
 

9 thoughts on “İmar Barışı Arsa Tapusu

 1. Merhaba, 12000 m2 tarlada 800m2 hissemiz var, burda bizim 2 katlı kaçak yapımız var.
  Diğer hissedarlarında kendi yerlerinde binaları var.
  Biz imar başvurusu yaparken toplam arsa kısmında 800m2 mi girilecek yada tüm arazinin(tarlanın) toplam m2 sinimi gireceğiz? Bu başvurumuzda diğer hissedarlara bilgi vermek gerekiyormu?

   
  • Merhaba Ali bey,

   Size ait olan 800 m2 yi arsa alanı olarak gireceksiniz, bina olarak da size ait binanın toplam brüt alanını gireceksiniz.

   Yapı kayıt belgesi aşamasında diğer hissedarların binası ayrı olduğu için onaylarına ve katılmalarına gerek yoktur. Onlar da kendi binaları için ayrı başvuru yapacaklardır (Kendi arsaları ile).

   Ancak, eğer kat mülkiyetine geçme durumunuz varsa, ikinci aşamada , yani kat mülkiyeti aşamasında ortak arsayı paylaştığınız diğer bina maliklerinin de onayları gerekecektir. Bu durumda , diğer binanın da yapı kayıt belgesini başvurmuş olması zorunludur.

   Daha geniş bilgi için iletişim bilgilerimizden bizi arayabilir siniz.

   Saygılarımızla

    
 2. Merhaba 1530 m2 lik arsada 230 m2 lik hissemizin üzerindeki 2 katlı betonarme binamız için yapı kayıt baş vurusunda bulundum ve bana ödeme yapabileceğim kurumlar sms ile bildirildi.Fakat henüz ödeme yapmadım çünkü imara aykırılık bölümünü doldururken tapudaki ada ve parsel numaralarını yazmakla beraber bu yerin hisseli olduğunu belirtmedim sadece kendime ait olan 230 m2 yi ve bina bilgilerini girdim bu durumda başvurumu iptal edip tekrarlamama gerek var mı yoksa bu haliyle ödememi yapabilirmiyim

   
 3. Merhaba 1530 m2 lik hisseli arsanın 230m2 lik kendi hissemin üzerindeki 2 katlı iskansız binam için baş vurdum fakat baş vuru formunu doldururken bu yerin hisseli olduğunu belirtmedim ve ada ve parsel numaralarını belirtmekle birlikte sadece kendi 230 m2 lik arsa ve bina m2 sini belirttim neticede baş vurum kabul edildi sms ile ödeme yapacağım yerler bildirildi. Fakat henüz ödeme yapmadım çünkü yanlış beyan gibi bir durum olabilir mi bu aşamada iptal edip hisseli olduğunu belirterek tekrar baş vurmam mı lazım ?

   
  • Merhaba Suzan hanım,
   Kat mülkiyeti başvurusunda süre sınırlaması yoktur, istediğiniz zaman başvurabilirsiniz.
   Konu ile ilgili daha geniş bilgi ve kat mülkiyeti sürecinde gerekli olacak belgelerin oluşturulması için bizi 0 216 422 44 02 veya 0 533 663 92 02 den arayabilirsiniz.

   Saygılarımızla

    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir