Emlak Barışı Nedir Candaş Mimarlık

Emlak Barışı

Emlak Barışı nedir?

Emlak Barışı, yıllarca süren imara aykırı yapılmış binaların, ruhsata tabi olmayan veya ruhsat dışı yapılmış yapı bölümlerinin devlet tarafından affedilerek kayda geçirilip yasallaştırılması dır.

Bu yasallaştırma ve kayda geçirmeden sonra hem binanızın değeri artıyor, hem de yasal durumla kentsel dönüşüm gibi, emlak üzerinden kredi almak gibi haklara kavuşuyorsunuz.

Emlak Barışı, bugüne kadar sürüncemede bulunan yargı sürecinde bulunan davaları da ortadan kaldırıyor. Bu hem vatandaş için, hem devlet için maddi ve manevi kazanç anlamına da geliyor.

Emlak Barışı , kayıt dışı olan binaların kayda geçirilerek devlet bakımından vergi kayıplarını da ortadan kaldırıyor. Daha önce tarla, arsa tapusu üzerinden verilen vergi ve harçlar kat mülkiyeti kurulduktan sonra bina emlak vergisine dönüşecek. Bu da devletin vergi gelirleri için doğru vergilendirme için doğru ve yasal bir çözümdür.

Önemli:

Herhangi bir cezai yaptırım ve uygulama ile karşılaşmamak için lütfen bilirkişilerden ve imar barışı uzmanı mimarlarımızdan ve kurumlarımızdan destek alın.

İmar Barışı Mimarlık Hizmeti Almak İçin Tıklayın

emlak barışıEmlak Barışı, hak sahipleri bakımından da yasal duruma geçmekle çok sayıda hak kazanma anlamına gelecek.

Emlak Barışı sonrası binalarınız artık ruhsatlı ve imarlı olacağı için piyasa değeri bakımından hızla değerlenmiş olacaktır.

Emlak Barışı sonrası , yaşadığınız binanızda kat mülkiyeti ve yönetim planı olacağı için komşularınızla aranızdaki hak hukuk zemini sağlanmış olacaktır. Artık olası bina sorunlarının çözümleri apartman toplantılarında konuşulacak ve çözüme kavuşacaktır. Mevcut durumda böyle bir sorumluluk olmadığı için komşularla sürekli sorunlar yaşanmakta ve çözümler hukuk zemininde olamamaktadır veya daha zor olmaktadır.

Emlak Barışı, bina ve yapılarınızın yasal güvenceye kavuşması ile çocuklarınıza güvenle miras olarak bırakacağınız varlıklarınız hale gelecektir.

Emlak Barışı, yıllardır çözülemeyen imar sorunlarını sizlerin başvurusu ile ve devletin tanıdığı bu yeni yasal hakla çözüme kavuşuyor. Bu hakkınızı kullanmak hem vatandaşlık hakkınızdır hem de yasal duruma geçerek vatandaş olma sorumluluğudur.

Ülkemizdeki kent yapılaşmasının % 70 lere varan oranda kayıt dışı, ruhsatsız binalardan oluştuğu, bu nedenle kent mimarisinin , mahalle , sokak mimarisinin hiç birimizin beğenmediği bir durumda olduğu herkesin malumu. Bu durumun öncelikle yasal duruma geçmek ve sonrasında yapılacak kentsel dönüşümlerle değiştirilebileceği de görülmelidir.

İmar Barışından sonra artık evimiz, sokağımız, mahallemiz ve kentimiz daha yaşanılır, daha kaliteli, daha medeni, daha bizim kültürlerimize uygun mimari bina, çevre oluşumu ile sonuçlanacaktır. Dolayısıyla bu dönüşümü sadece evimizin, binamızın imar sorunlarını hallederek kendi sorunlarımızın çözümlenmesi olarak görmemek lazım, bu aynı zamanda mahalle, kent ve ülke yapı kalitesinin ve mimari estetiğinin, kalitesinin artmasına da vesile olacaktır.

Daha kaliteli, estetik, fonksiyonel evlerde..

Mahallelerde..

Kentlerde..

Ülkede …

Birlikte yaşamak dileğiyle..

Sizlere bu süreçte danışmanlık ve mimari hizmetlerde yardımcı olmak üzere biz CANDAŞ MİMARLIK olarak hazırız…

İletişim:

Çengelköy Mah Ordu Cad No:1/B Üsküdar-İstanbul
Telefon: 0 216 422 44 02
Fax :       0 216 422 44 06
Mobil & Whatsapp:    0 533 663 92 02
 

One thought on “Emlak Barışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir