BOĞAZİÇİ ÖN GÖRÜNÜM BÖLGESİ DE İMAR BARIŞI KAPSAMINA ALINIYOR!…

İmar Barışı Boğaz ve Yalılar

İmar Barışı Boğaz üzerinde bulunan yapıları ve yalıları kapsıyor mu? Candaş Mimarlık olarak binanızın imar barışından faydalanması konusunda boğaz üzerindeki konut yapıları sahiplerine de danışmanlık hizmeti sunuyoruz!

İmar Barışı yasasında Boğaziçi ve Yalılar içinde kapsam dışı bırakılmıştı. Ancak geçen hafta TBMM ‘ ye sunulan yasa teklifinde “Üsküdar, Beykoz ve Sarıyer” ilçe sınırlarında bulunan ve ÖN GÖRÜNÜM de bulunan binaların da imar barışı kapsamına alınacağı açıklandı. Daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat KÜRÜN, “boğazdaki yalıların kapsam dışında bulunacağı” nı açıkladılar. Yasa teklifinin bu hafta mecliste görüşülerek karara bağlanması bekleniyor.

Boğaziçi ÖN GÖRÜNÜMDE bulunan binalarınızın İMAR BARIŞI kapsamına girip girmediğini bizi arayarak öğrenebilecek siniz.

 

YASANIN TAM METNİ BURADADIR

Yasa çıktığında ayrıca bilgilendirme yapacağız.

İmar barışı yasasında kapsam dışı bırakılan alanlardan birisi boğaziçi ön görünüm bölgesiydi..

Geçen hafta yapılan açıklama ile, yalılar hariç ön görünümde bulunan yukarda yazdığımız ilçelerdeki binaların da yasa kapsamına alınması konusu gündemdedir.

Ancak, boğaziçi ön görünüm bölge sınırlarına ilişkin Boğaziçi İmar Müdürlüğü’ nün yayınladığı haritalar ve krokiler yetersiz olduğu için binanızın mevcut durumu ve imar barışından faydalanıp faydalanmama durumuyla ilgili bizleri arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Boğaziçi ÖN GÖRÜNÜM bölgesinde bulunan hangi binaların ve hangi ilçe sınırlarının kapsam içine alınacağını yasa meclisten geçtikten ve açıklama yapıldıktan sonra sizlere bilgi vereceğiz.

Bu bilgilerin hazırlanması ve süreç takibi için biz sizlerin yanındayız.

Uzman kadrolarımızla imar barışı sürecinde binanızın yasal hale geçirilmesi ve yeniden değerlendirilmesi için bizi lütfen arayınız.

İmar Barışı Boğazlar ve İmar Affı süresince Candaş Mimarlık olarak sizlerle beraber yol planı yapmak için bizleri aramanızı bekliyoruz.

İletişim:

Çengelköy Mah Ordu Cad No:1/B Üsküdar-İstanbul
Telefon: 0 216 422 44 02
Fax :       0 216 422 44 06
Mobil & Whatsapp:    0 533 663 92 02
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir